Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality - nepřehlédněte

A Bridging Calendar - ABC for the Future

eu flag co funded pos rgb right
 

Bridging Calendar for the Future

 

Projektové stránky - zde můžete sledovat naši společnou práci

 

Studenti 4. S třídy se zapojili do projektu Erasmus plus s názvem A Bridging Calendar for the Future. Díky projektu budou mít naši studenti možnost poznávat historii a současně vnímat přítomnost: a tím se budou podílet na ochraně našeho kulturního dědictví i do budoucna. Projekt nabízí studentům nový úhel pohledu a příležitost sblížit se s vlastní i jinými kulturami. Výuka mimo školní lavice a třídy nám přinesou hlubší porozumění a umožní získání nových informací. 

 

Naši projektoví partneři:

Španělsko - Benidorm - C.E. Lope de Vega SAU, Colegio Internacional Lope de Vega  

Itálie - Paderno Dugnano - Istituto d'Istruzione Superiore Statale "Carlo Emilio Gadda"

Švédsko - Åkersberga - Österåkers gymnasium  

 

A Bridging Calendar project will allow our students to know the past and with an awareness of the present: being committed in preserving their Cultural Heritage in the future. It’s a different perspective and approach to cultural heritage. We strive to take learning out of regular lessons with an aspiration to focus on informal learning through the students’ experiences. Also, to transfer knowledge gained at schools and applying it to real life. However, we don't primarily want to focus on the past: We want to start with building the students’ responsibility of their future legacy in order for them to have a sustainable future. Our wish is to show our students how we can be united and how to find a common European identity through cultural diversity. 

 

Nuestros estudiantes empezaron a trabajar en el Proyecto Erasmus plus llamado A Bridging Calendar. El proyecto les permitirá a los estudiantes conocer el pasado y al mismo tiempo la conciencia de presente, es decir, procurar la conservación de su patrimonio cultural para el futuro. El proyecto ofrece un punto de vista nuevo que sirve para acercarse a la cultura del propio país y de los demás de los socios. Intentamos enseñar de otra forma que en las clases regulares enfocándonos en el aprendizaje intenso.

 

Projektová setkání

 

Česká republika - listopad 2018 - Fight for freedom

Itálie - duben 2019 - Art, Brain and Emotion

Španělsko - září 2019 - Communithinking

Švédsko - únor 2020 - Sustainable habits

Belgie, Brussels - květen 2020 - prezentace v Evropském parlamentu

 

 

 

 

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n