Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality

Žáci třetího ročníku na exkurzi do Evropského parlamentu

Od 7. do 12. dubna se skupina žáků třetího ročníku naší školy vydala na nezapomenutelnou exkurzi do Evropského parlamentu, která se konala na pozvání europoslankyně Dity Charanzové. Tato cesta nejenže otevřela našim studentům dveře do světa evropské politiky, ale také jim nabídla možnost poznat kulturu a historii Belgie.

Hlavním vrcholem naší exkurze byla návštěva samotného Evropského parlamentu, kde jsme měli možnost prohlédnout si jeho jednací sál a zúčastnit se debaty s paní Charanzovou o její práci a roli v Evropském parlamentu. Bylo velmi inspirativní vidět, jak funguje jedna z nejdůležitějších institucí Evropské unie a jakým způsobem naše zvolená zástupkyně hájí naše zájmy v rámci evropského politického spektra.

Prohlídka Parlamentária a Domu evropských dějin nám umožnila lépe pochopit historii a fungování evropských institucí, což přispělo k našemu hlubšímu pochopení evropské integrace a spolupráce.

Ale naše exkurze nekončila pouze v Bruselu. Navštívili jsme také krásná města Lovaň a Antverpy, kde jsme měli příležitost poznat bohatou belgickou kulturu, architekturu a gastronomii. Nezapomněli jsme ani na historické místo bitvy u Waterloo, které nás fascinovalo svou atmosférou a historickým významem.

Jedním z vrcholů naší cesty byla také návštěva Trojmezí, kde se setkávají hranice Belgie, Nizozemska a Německa. Tento symbolický okamžik nám připomněl význam mezinárodní spolupráce a solidarity, která je základem Evropské unie.

Celá naše skupina se domů vrátila plná nových poznatků, zážitků a inspirace. Tato exkurze do Evropského parlamentu nejenže obohatila naše vzdělání, ale také nám otevřela oči pro důležitost evropského projektu a naši roli v něm. Jsme vděční za tuto nezapomenutelnou zkušenost a těšíme se, že budeme moci přispět k budoucímu rozvoji naší společnosti v duchu evropských hodnot a principů.

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n