Výlet do Světa Efektivního Učení: Proč podtrhávání není cool a jak si zamilovat kartičky

Vítejte na virtuálním výletě do tajemného světa efektivního učení! Dnes se společně podíváme na několik fascinujících zásad, které mohou zcela proměnit váš přístup k učení a zlepšit vaše studijní výsledky. Připravte se na zábavu a třeba i nějaké překvapení na konci!

Zásada č. 1: "Podtrhávání není cool!"

Ano, správně jste přečetli. Podtrhávání textu není tím nejlepším způsobem, jak si věci zapamatovat. Podtrhávání slouží pouze k lepší orientaci v textu, ale hrozí, že budete podtrhávat a podtrhávat a podtrhávat a na samotné učení vám nezbude čas. Místo toho zkuste metodu aktivního vybavování. 

Zásada č. 2: "Kartičky jsou novou kávou!"

Zapomeňte na nudné opakování textu. Nečtěte text stále dokola. Je to neefektivní. Vyzkoušejte aktivní vybavování s kartičkami. Stačí si napsat otázky na jednu stranu a odpovědi na druhou. Vaše vlastní mini-kvízy můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv! Quizlet, Anki, Wisdolia kartičky tvoří v elektronické podobě.

Další zásady efektivního učení:

Opakované čtení nestačí!

Opakované čtení je jako sledování filmu znovu a znovu. Místo toho, zkuste vytvořit vlastní příběh z informací nebo si vytvořte písničku – buďte kreativní!

Spánek je váš nejlepší parťák!

Bez dostatečného spánku je mozek jako vypnutý počítač. Nezapomínejte na kvalitní odpočinek, a váš mozek vám to odvděčí při dalším učení!

Rozložte učení v čase.

Někdo říká "Last minute," my říkáme "Lasting knowledge." Rozložte učení do menších časových úseků a sledujte, jak se vaše znalosti postupně prohlubují.

 

Doufáme, že vám naše zábavné tipy pomohou objevit nový pohled na studium a třeba i přinést lepší výsledky ve škole. Happy learning!

 

Na pokyn Ireny Eibenové, absolventky kurzu Brain based learning, sepsal Chat GPT.

EN Co funded by the EU POS

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail: gymnazium@hladnov.cz
Web: hladnov.cz

Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n

Moravskoslezský krajlogo ostrava logo rsbp logo OP VK logo eduin Logo Evropská jazyková cena Label logo Oxford logo Erasmus

logo doe logo etwinning

 Logolink png