Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality

Výlet do Španěl s 3. a 4.S

Ve dnech 23.9. - 1.10. se žáci tříd 3.S a 4.S v doprovodu vyučujících Eleny Lobo, Josého Roja a Petry Psíkové a maskota výpravy, pandy Karin, vypravili na tradiční jazykově-poznávací zájezd do Španělska.

Tentokrát jsme však – zcela netradičně – zamířili na sever, do Baskicka, které je součástí území známého jako „zelené Španělsko“. Za tuto barvu vděčí zdejší krajina dostatku vláhy, což jsme ostatně ihned po příjezdu do San Sebastiánu pocítili doslova na vlastní kůži:) Místy deštivé počasí nás však neodradilo, a tak jsme podle plánu postupně navštívili všechny blízké i vzdálenější cíle. Viděli jsme arénu v Pamploně, překrásnou pláž La Concha v San Sebastiánu, pravěkou jeskyni Ekain, která je součástí světového dědictví UNESCO, slavné Guggenheimovo muzeum moderního umění i unikátní Biskajský most v Bilbau. Poslední výlet nás zavedl za hranice Baskicka, do kraje Castilla y León, do historického města Burgos, kde jsme si prohlédli impozantní katedrálu Panny Marie. V našem hostelu i jinde jsme ochutnali vynikající místní kuchyni.

Během našich cest jsme se díky trpělivé průvodkyni, překladatelce Anně Tkáčové, dozvěděli mnoho zajímavých informací o Baskicku a o Bascích, o jejich pohnuté historii, svébytné kultuře a jazyce a také jsme pochytili pár základních baskických slovíček.

Poznali jsme, že Španělsko nejsou jen středomořské pláže plné velkokapacitních turistických středisek a vyprahlá krajina ve vnitrozemí, ale i zalesněné hory, malebná městečka a divoké pobřeží Biskajského zálivu. Doufejme, že si každý ze zájezdu odnesl nějakou hezkou vzpomínku, motivaci učit se španělsky a hlavně chuť se do Španělska vrátit. ¡Agur!

GUAU

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n