Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality

Poznávací zájezd do Katalánska

Ke konci září se žáci bilingvní třídy 5.S společně s žáky z gymnázia v Krnově pod dohledem paní profesorky Freitagové a Konečné vydali na jazykově-poznávací zájezd do Španělska, konkrétně do Katalánska, kde je čekal nabitý program.

Dne 30.9. v dopoledních hodinách jsme vyjeli od Gymnázia Hladnov a naše cesta pokračovala přes Prahu, Německo a Francii. Kolem poledne druhého dne jsme dojeli do Španělska, kde jsme se ubytovali v hotelu Sunshine Park, který se nacházel v letovisku Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava. Každý den jsme zde snídali a vraceli se na výbornou večeři. První den jsme strávili v tomto městečku, prošli jsme uličky s obchůdky a večer jsme se po pláži vydali k hradbám Castillo D’en Plaja.

Druhý den jsme šli po stopách španělského architekta Antonia Gaudího, který je

s Barcelonou úzce spjat, a tudíž jsme navštívili chrám Sagrada Familia i s komentovanou prohlídkou, Casa Milá a Parc Guëll. Všechny tyto památky byly navrženy panem Gaudím a dnes patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších.

Třetí den jsme navštívili Montserrat, poutní místo ve skalách, kde se také  nachází benediktinský klášter. Montserrat je známý nalezením Černé Madony ve vápencových horách. Studenti měli příležitost si sochu Madony pohladit nebo navštívit zdejší muzeum se známými díly a dále se projít k posvátným místům.

Následující den jsme se vydali do Tossa de Mar, nejmalebnější lokalita pobřeží Costa Brava. Tossa de Mar je městečko pyšnící se krásnou pláží a historickou památkou Muralles de Tossa de Mar. Celý výlet byl výjimečný díky cestě na výletní lodí z Lloret de Mar a zase zpátky.

Město Figueres, rodiště známého španělského umělce Salvadora Dalího, jsme navštívili pátý den. Zde jsme si prohlédli muzeum tohoto umělce a místo, kde je pohřben. Sbírka obsahuje průřez Dalího tvorbou ze všech jeho tvůrčích období. Odpoledne jsme se pak vypravili do města Girona, jež se pyšní bohatou historií. Zde můžeme najít pozůstatky arabské i židovské kultury, gotickou katedrálu a spoustu hezkých uliček s kavárnami a místními obchůdky.

Náš zájezd v Katalánsku jsme ukončili opět Barcelonou. Autobus i s paní průvodkyní, jež nás provázela celým zájezdem, nás zavezl do samého srdce velkoměsta. Viděli jsme Národní muzeum katalánského umění i s krásnými fontánami, olympijský stadion, kde se konaly LOH v roce 1992, a prošli si promenádu la Rambla. Na této ulici se taky nacházela tržnice La Boqueria, kde bylo možno zakoupit ovoce, tradiční jamón serrano, čerstvé ryby a další tradiční pochoutky. Gotickou čtvrtí Barcelony jsme se prošli přes Plaza de Rey ke Katedrále sv. Kříže a sv. Eulálie a dále nasávali krásu velkoměsta, například v městském parku Ciutadella.

Jak již bylo zmíněno, celým pobytem nás provedla paní průvodkyně žijící ve Španělsku, která zájezd obohatila o spoustu zajímavých informací a dat z historie. Celý zájezd jsme si všichni velice užili a jsme rádi, že jsme mohli poznat krásu Katalánska, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Karolína Miškářová, David Mácha, 5. S

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n