Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Pan velvyslanec představil svého pradědečka

Nestává se, aby tak vzácný host, jako je velvyslanec Španělského království, přijel, aby představil a studentům přiblížil svého pradědečka.

My jsme to štěstí měli a ve středu 30. března jsme přivítali na našem gymnáziu Ángela Lossada Torres-Quevedo, potomka významného španělského vynálezce druhé poloviny 19. a počátku 20. století.

Na úvod setkání náš španělský kolega José Manuel Ruiz seznámil všechny přítomné se slavnými španělskými vynálezci, poté Karolína a David ze 4. S představili život a dílo Leonarda Torres Quevedo a následně pan velvyslanec prezentoval a vyprávěl o životě svých předků.

Poté nás Martin ze 4. S seznámil se stránkou, kterou připravili naši bývalí studenti ještě před pandemií a která bude reprezentovat život a dílo tohoto španělského vynálezce na Wikipedii v českém jazyce.

Leonardo Torres Quevedo je znám jako významný matematik, ale také vynálezce vzducholodi Astra-Torres, dále lanovky, která dodnes jezdí nad Niagárskými vodopády, nebo  telekina či automatických šachů.

A pokud se chcete dovědět více, počkejte si na zveřejnění „naší“ české verze na stránkách Wikipedie.

No a oslava by nebyla úplná bez pravého španělského občerstvení. Tentokrát se o ně postarali studenti 1. S, kteří za přítomnosti španělské atašé pro vzdělávání připravili skvělé „tapas“.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Muzeu Torres Quevedo v Madridu, které nám zapůjčilo potřebné materiály a fotografie.

Ivana Freitagová

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n