Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Ohlédnutí za loňským školním rokem

Ač školní rok skončil v červnu, některé aktivity zůstávají v paměti studentů pořád živé a nezapomenutelné.

Patří k nim bezesporu návštěva vybraných studentů u pana velvyslance, který osobně pozval ty, kteří se podíleli na přípravě Dne španělské vědy. Byli to: Karolína, David a Martin ze 4. S a Johana, Mikuláš a Klára z 1. S. Ti se společně s paní profesorkou I. Freitagovou, K. Carrillo a N. Chmelovou vydali 20. června do Prahy a navštívili rezidenci pana velvyslance.

A jak na celou akci vzpomínají Karolína s Davidem?

„Již u vchodu se nám dostalo milého přivítání. Nejprve nás pan velvyslanec provedl svojí rezidencí, při čemž jsme mohli ochutnat tradiční španělské tapas a paní profesorky mohly ochutnat i šumivé španělské víno, tzv. cava. Následně nám pan velvyslanec vysvětloval zasedací pořádek u stolu a po usednutí byl pronesen přípitek.

Obědové menu bylo velmi bohaté a my jsme měli příležitost ochutnat mnoho španělských pokrmů. Jako první chod byla polévka salmorejo, což je tradiční polévka pocházející z Andalusie v jižním Španělsku, připravená z rajčat, chleba, extra panenského olivového oleje a česneku. Hlavní chod, “pollo en pepitoria con patatas asadas y cuscús”, se skládal z kuřecího masa, pečených brambor a kuskusu. Po polévce a hlavním chodu následoval dezert “tocinillos de cielo con naranja”. Jednalo se o velmi lahodné menu, které nám všem chutnalo. U oběda jsme konverzovali ve španělském jazyce o nejrůznějších tématech, tudíž jsme naše znalosti španělštiny využili v praxi.

Po obědě následovalo krátké posezení u šálku dobré kávy. Nakonec jsme se rozloučili, udělali pár památečních fotografií a s krásnou vzpomínkou jsme se vydali zpět do Ostravy.

Moc děkujeme za tuto příležitost navštívit pana velvyslance Angela Lossada Torres Quevedo a těšíme se na další shledání.“

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n