Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality

Návštěva Krakova

Ve čtvrtek 21. září se žáci 2. S španělského gymnázia a vybraní žáci 2. a 3. ročníků (výtvarná výchova) vydali do Krakova. Naše první kroky vedly podél Wisly k drakovi, pak na slavný vrcholek, kde se nachází nádherný zámek s královskou katedrálou. Prohlédli jsme si interiér katedrály a vyšlapali jsme na Zikmundovskou věž, což byla velmi dobrodružná cesta vzhůru ve stísněném a úzkém prostoru. Odměnou nám byla možnost stát přímo pod nejslavnějším zvonem Polska, zvonem Zikmundem a taky překrásný výhled na historické město Krakov.

Z Wawelu jsme šli Královskou cestou na Rynek, prohlédli jsme si náměstí a jeho památky. Součástí naší prohlídky byly i středověké gotické hradby a Barbakán, který patří mezi 3 nejzachovalejší v Evropě. Nahlédli jsme také do historických prostor Jagellonské univerzity, druhé nejstarší univerzity ve střední Evropě. Vyvrcholením naší návštěvy Krakova byla prohlídka Muzea Czartoryskich, kde se v nových rekonstruovaných prostorách nachází slavný obraz Leonarda da Vinciho Dáma s hranostajem. Tmavá místnost s osvětleným obrazem působila silně emotivně a tajuplně. Součástí muzea jsou i antické a egyptské sbírky, které si rovněž zaslouží pozornost.

Zbyl i čas na dobrý oběd, nákupy dárků a posezení na rušném Rynku. Počasí nám přálo. Bylo teplo a po celou dobu svítilo sluníčko.

Doporučuji návštěvu Krakova i v zimě v době Adventu. Má totiž své neodolatelné kouzlo po celý rok.

PhDr. Alena Lacinová

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n