Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Maturitní vysvědčení dostali studenti bilingvního studia z rukou ředitelky Institutu Cervantes

Ještě před pár měsíci byly maturitní zkoušky pro mnohé nedosažitelná meta. Rok pandemie je poznamenal do té míry, že během školního roku se několikrát měnily podmínky k jejich složení, a zda se uskuteční v červnu, bylo do poslední chvíle doslova „ve hvězdách“.

Dnes si již čerství maturanti užívají zaslouženého volna a necítí tu obrovsku tíhu, která je ještě před pár dny sužovala. Vše nakonec dobře dopadlo, a tak v pondělí 14. května si studenti bilingvní třídy 6. S převzali dvě maturitní vysvědčení (české a španělské) přímo z rukou ředitelky Institutu Cervantes.

Luisa Fernanda Garrido Ramos přijela do Ostravy na pozvání naší školy. Hned ráno se setkala a besedovala se studenty druhého a třetího ročníku o tom, že znát cizí jazyk je neskutečná výhoda kdykoli a kdekoli a znalost španělštiny otevírá cestu do světa. Sama všechny překvapila svojí znalostí češtiny a velmi osobním přístupem.

Odpoledne pak, za přítomnosti rodičů, předala na Slezskoostravské radnici maturitní vysvědčení těm, kteří již dnes nepatří k našim žákům, ale kteří se k nám budou zajisté rádi a často vracet.

Ivana Freitagová

 

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n