Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Aktuality

Liguilla de fútbol en České Budějovice

Liguilla de fútbol en České Budějovice

El primer fin de semana de junio, las seis secciones bilingües comenzamos la temporada de sol y calor en České Budějovice. ¿El motivo? Participar en la primera liguilla de fútbol entre secciones patrocinada por La Liga, la principal competición a nivel de clubes de España.

Un grupo de diez guerreros compuesto por seis chicos y cuatro chicas de la clase 5.S, junto a un profesor que los guiaba en cada batalla y una profesora que los animaba frente a cualquier adversidad, pelearon duro hasta conseguir llegar a la semifinal de la competición. Solo fueron superados por las secciones de Praga y de Pilsen, coronándose este último como campeón oficial de la liguilla. Por lo tanto, en nuestros corazones, podemos afirmar que los guerreros ostravienses fueron ganadores de Moravia y Silesia pero, sobre todo, que disfrutaron de un fin de semana de fútbol, sol, y mucha conversación en español.

 

Mini fotbalová liga v Českých Budějovicích
První červnový víkend se mezi sebou utkalo za rozpáleného slunce šest bilingvních gymnázií v Českých Budějovicích. Proč? Aby poměřila síly v prvním ročníku mini fotbalové ligy, která vznikla pod záštitou slavné španělské "La Liga." Skupinka deseti bojovníků, složená z 6 chlapců a 4 dívek třídy 5.S, společně s jedním profesorem, dirigentem celé hry, a jednou profesorkou, jež je po celou dobu hlasitě podporovala, se premiérově dokázala probojovat až do semifinále. Nakonec zůstala poražena pouze bilingvními sekcemi Prahy a Plzně, přičemž právě ta plzeňská suverénně celý turnaj ovládla. Naše družstvo se tak muselo spokojit s celkovou 3. příčkou a s domněním, že se stali nejlepšími v rámci Moravy a Slezska. Každopádně tím nejdůležitějším faktem je, že studenti 5.S strávili celý víkend v novém prostředí, poznali nejen krásy Českých Budějovic, ale také navázali nová kamarádství s ostatními žáky bilingvních škol.
 
Elena Lobo

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n