DOTEKY HUDBY IV.

Již tradiční koncert studentů nazvaný Doteky hudby proběhl letos 11. dubna v hudebním oddělení Knihovny města Ostravy. Pěvecký sbor naše gymnázia prezentoval za doprovodu kytary (Daniel Franiok), klavíru (Jiří Sieja) a cajonu (Tereza Kubinová) skladby různých stylů populární hudby, např. v duchu jazzu (Jamie Cullum, Michael Bublé), folku (Nerez), funku (James Brown), r´n´b (Rihanna) nebo rocku (Narvan). Na závěr koncertu si vyzkoušeli živé vystupování před plným sálem také studenti druhých ročníků, čímž praktickým způsobem uzavřeli své dvouleté studium hudby ve škole. Společně se rozhodli interpretovat píseň Breakfast in America od skupiny Supertramp a textově náročnou skladbu Word Up od nu-metalové kapely Korn.

Nádhernou atmosféru koncertu způsobila nejen hudba předávaná s radostí a elánem a velký počet návštěvníků, ale také přicházející jaro…

Playlist:

Jamie Cullum: Everlasting Love

Michael Bublé: Feeling Good

Juanes: La Camisa Negra

Nerez: Kočky

James Brown: I Feel Good

Breaking Benjamin: Rain

Rihanna: Unfaithful

Nerez: Já s tebou žít nebudu

Narvan: Kulatej

Supertramp: Breakfast in America

Korn: Word Up

Kayah a Bregović: Nie ma nie ma ciebie

Připravované koncerty

Zkoušky

Zkoušky pěveckého sboru se konají každou středu od 13:45 do cca 15:00.

Připravována jsou také sobotní soustředění.

Repertoár pro rok 2011/2012:

Lenny Kravitz: Stillness of a heart

Michael Bublé: Feeling good

Narvan: Kulatej

James Brown: I feel good

Kayah a Goran Bregovic: Nie ma ciebie

Rihanna: Unfaithful

Korn feat. Amy Lee: Freak on a Leash

Nerez a Zuzana Navarová: Kočky

Zuzana Navarová: Já s tebou žít nebudu

Jamie Cullum: Everlasting Love

Juanes: La camisa negra

Breaking Benjamin: Rain

Členové pěveckého sboru:

Veronika Bučková, Kristýna Černá, Nikol Dolasová, Klára Doležalová, Adéla Dostálová, Alice Drančáková, Lenka Fabiánová, Tereza Helembaiová, Radka Hinštová, Klára Chromečková, Dominik Koutný, Nikol Kroftová, Iveta Kubišová, Karolína Londinová, Natálie Marenczková, Andrea Matušková, Katka Penkalová, Aneta Plačková, Adéla Prívarová, Linda Smejkalová, Katka Stachová, Adéla Strakošová, Jirka Šulák, Katka Vozňáková, Marie Štefanová, Marta Ševčáková, Monika Kozlová, Gabriela Pospěchová

Instrumentalisté:

Daniel Franiok (kytara)

Tereza Kubinová (cajon)

Jirka Sieja (klavír)

Pěvecký sbor

Pěvecký sbor působí na gymnáziu již několik let, v současnosti funguje pod vedením Mgr. Veroniky Radimcové, Ph.D. , která jej převzala po kolegyni Mgr. Lucii Jemelkové.

Pěvecký sbor má přibližně 30 členů z řad žáků vyššího i nižšího gymnázia. Celkový hudební projev zpestřují také instrumentalisté (kytara, baskytara, klavír, cajon...). Jeho repertoár je velmi rozmanitý - zahrnuje vícehlasé úpravy rockových, popových, jazzových i muzikálových skladeb.
Během školního roku se sbor připravuje na několik veřejných vystoupení, sbor se účastní také pěveckých soutěží.
Tradicí se stal Vánoční koncert, jarní koncert s názvem Doteky hudby a vystoupení při předávání maturitních vysvědčení.

Členové pěveckého sboru

Repertoár