Sdružení European Schoolnet (EUN) podporuje využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve vzdělávání a inovativní výuku matematiky, přírodovědných a technických předmětů. Dům zahraniční spolupráce vstupuje v rámci svého členství v síti EUN do mnoha inovativních evropských projektů zaměřených na metodickou podporu využívání ICT ve výuce. Do projektů jsou zapojovány české školy a učitelé, kteří se v nich učí technologie smysluplně využívat a zapojovat je do výuky všech předmětů na různých stupních vzdělávání.

Creative Classrooms Lab - projekt zaměřený na metodickou podporu práce s tablety ve výuce.

• Cílem projektu je vytvoření modelových výukových modulů pro tablety a jejich následné vyzkoušení v hodině.
  • Webová stránka projektu je: http://creative.eun.org/.
  • Projekt je podpořen grantem Evropské komise - Program celoživotního učení a je do něj zapojeno 9 evropských zemí.
  • V České republice projekt administruje Dům zahraniční spolupráce (www.dzs.cz), je do něj zapojeno pět pilotních škol.
  • Gymnázium Hladnov a JŠ byla do tohoto projektu vybrána jako pilotní škola. Hlavním přínosem projektu je získání nových zkušeností v práci s tablety, metodická a technická podpora učitelů během projektu a možnost zapojení se do sítě českých a evropských škol.

Další pilotní školy

• Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
  • ZŠ Čakovice
  • Základní škola Hanspaulka a Mateřská škola Kohoutek
  • Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod

Projekt je ale otevřený i dalším šestnácti asociovaným školám, které chtějí získat metodickou podporu práce s tablety.

V rámci projektu CCL byla Mgr. Martina Baseggio vybrána DZS jako člen expertní komise, která má za úkol hodnotit výukové scénáře a poskytuje metodickou podporu učitelům, kteří se účastní projektu. Tato expertní komise má šest členů a pravidelně se schází v Bruselu. Jejími dalšími členy jsou:

• Erich Herber, Head of the Educational Technology Research Centre (Department of interactive Media and Educational Technology) at the Danube University Krems, Austria
  • Fernand Mesdom, Lecturer at HUB teacher Training College in Brussels, Belgium
  • Alvida Lozdienė, Supervisor at the Education Development Centre, Lithuania
  • Nives Kreuh, Senior Consultant for E-learning at National Education Institute Slovenia
  • Jan Harrison, UK

Dalším účastníkem tohoto projektu je Mgr. Iva Skybová. Aktivně zařazuje scénáře do výuky a již se zúčastnila první schůzky partnerských škol. Ta proběhla v Bruselu v budově organizace European Schoolnet, kde měli účastníci také možnost nahlédnout do Future classroom, třídy budoucnosti.

obr1obr2obr3obr4

Se třídou 3.B vyzkoušela scénář s názvem Personalisation a přizpůsobila ho různým tématickým celkům, např. Tělesům nebo Vektorům.