DOTEKY HUDBY IV.

Již tradiční koncert studentů nazvaný Doteky hudby proběhl letos 11. dubna v hudebním oddělení Knihovny města Ostravy. Pěvecký sbor naše gymnázia prezentoval za doprovodu kytary (Daniel Franiok), klavíru (Jiří Sieja) a cajonu (Tereza Kubinová) skladby různých stylů populární hudby, např. v duchu jazzu (Jamie Cullum, Michael Bublé), folku (Nerez), funku (James Brown), r´n´b (Rihanna) nebo rocku (Narvan). Na závěr koncertu si vyzkoušeli živé vystupování před plným sálem také studenti druhých ročníků, čímž praktickým způsobem uzavřeli své dvouleté studium hudby ve škole. Společně se rozhodli interpretovat píseň Breakfast in America od skupiny Supertramp a textově náročnou skladbu Word Up od nu-metalové kapely Korn.

Nádhernou atmosféru koncertu způsobila nejen hudba předávaná s radostí a elánem a velký počet návštěvníků, ale také přicházející jaro…

Playlist:

Jamie Cullum: Everlasting Love

Michael Bublé: Feeling Good

Juanes: La Camisa Negra

Nerez: Kočky

James Brown: I Feel Good

Breaking Benjamin: Rain

Rihanna: Unfaithful

Nerez: Já s tebou žít nebudu

Narvan: Kulatej

Supertramp: Breakfast in America