Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

comeniustur9_10

Žáci Hladnova na týdenním pobytu v Turecku s projektem Comenius

Turecko. Země, která se jako jediná rozkládá na dvou kontinentech, Evropě a Asii. Země žijící odkazem Mustafy Kemala, přezdívaného Otec Turků. Turecko, které je jednou z kolébek civilizace, s památkami tisíce let starými. Tuto překrásnou a překvapivou zemi navštívilo sedm studentů Gymnázia Hladnov se svými učitelkami v rámci projektu Comenius.

Setkání tohoto projektu se týkalo tématu důvodů migrace. Studenti z různých škol, různých zemí se na prezentacích podělili o své výzkumy a přednesli tuto problematiku tak, jak ji znají z vlastního území. Hladnovští studenti tak měli možnost poznat, jak tato problematika vypadá v Itálii, Turecku, Francii a Rumunsku.

Od ranních hodin až do odpoledne trávili studenti čas v hostitelské škole ve městě Manisa. Zde probíhaly prezentace a workshopy, evaluace projektů a diskuze na téma emigrace a imigrace. Odpolední a večerní hodiny pak byly vyhrazeny volnočasovým aktivitám, kdy se studenti setkávali v klubech a hospůdkách, chodili nakupovat a prohlíželi si město a jeho památky z dob Osmanské říše. Součástí setkání projektu byla oficiální návštěva učitelů u prezidenta vzdělávání v Manise, starosty města a guvernéra kraje za přítomnosti místních novinářů a televize.

Mezi aktivity studentů kromě práce patřily také exkurze či zhlédnutí tematického divadelního představení, které si pro nás připravili studenti hostitelské země. Poslední den v Turecku pak všichni vyrazili na výlet po okolních památkách. Navštívili jsme Şirince,Seljuk – místo, kde měla údajně přebývat Panna Marie, Efez a Kuşadası. A třebaže nám občas počasí nepřálo, všichni studenti se shodli na tom, že zde potkali báječné lidi a kamarády a v budoucnu se sem určitě ještě někdy vrátí.

Fotogalerie 

pruvodci9_10

Žáci 1.S jako průvodci Ostravou

Žáci 1.S si v hodině španělského jazyka zahráli na průvodce města Ostravy a připravili si komentáře o zajímavých místech našeho města a kraje. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit zhlédnutím následujícího videa.

slavnosti9_10

Zahradní slavnosti

Pěvecké seskupení na našem gymnáziu (dnes již vystupující pod názvem Hladband) se stalo 9. 9. 2009 hudební ozdobou na Zahradních slavnostech pořádaných na Masarykově náměstí. Součástí programu byla přehlídka módy, moderní gastronomie a řemesel a podílely se na něm školy Moravskoslezského kraje. Hladband program zpestřil třikrát půlhodinovým hudebním vystoupením, při němž zazněly skladby současné populární hudby (Morcheeba, Lucie, Aerosmith, Korn, Monkey Business, Anna K., Meja atd.).

Mgr. Veronika Radimcová

Fotogalerie 

zacatekhrad9_10

Zahájení školního roku na Slezskoostravském hradě

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Žáci a učitelé Gymnázia Hladnov oslavili příchod nového školního roku opět ve velké stylu. Již podruhé jim na Slezskoostravském hradě zahrály takové kapely jako Support Lesbiens, Glayzy, Kabát revival a další. Celá akce začala 17. září v 16 h vystoupením školní skupiny hlaDBand pod vedením Mgr. Veroniky Radimové a pak už to jelo až do pozdního večera, kdy celý program zakončili báječným vystoupení Support Lesbiens. Věříme, že se nám celou akci podaří zopakovat.

Fotogalerie 

vystava9_10

Výstava obrazů

V průběhu prvního březnového týdne vyměnili žáci 1.S, 2.S a 3.S své školní lavice za prostory děkanátu Filozofické fakulty Ostravské univerzity, aby zhlédli výstavu obrazů „Impresiones“ od venezuelské malířky českého původu Kateriny Bohac, která v současné době působí na Katedře romanistiky FF OU jako lektorka španělštiny. V útulném prostředí malé univerzitní „Galerie na půdě“ jsme mohli nejen vychutnat krásu obrazů reflektující neotřelým způsobem autorčiny dvě vlasti, Venezuelu a Českou republiku, ale i formou několika zábavných aktivit vyjádřit své vlastní „impresiones“ – tedy dojmy z této zajímavé výstavy.

Fotogalerie 

nemcova9_10

Výstava o spisovatelce Boženě Němcové

Koncem září se postupně pět tříd našeho gymnázia zúčastnilo ve Slezskoostravské galerii zajímavé výstavy o naší nejznámější spisovatelce Boženě Němcové. Zajímavý výklad paní galeristky k jednotlivým exponátům a dokumentární film o kráse, utrpení a nejasnosti původu této slavné ženy nám připomněly aktuálnost jejího díla i v 21.století. Druhé místo její Babičky v soutěži Kniha mého srdce je toho také důkazem. Snad si teď mnozí žáci její knihy přečtou. Hezké zážitky z četby přeje komise českého jazyka a literatury.

Další články...

  1. piskvorky9_10
  2. vanoce9_10

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n