Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

MHD pro studenty

 
Dobrý den,

každoročně jsme se setkávali se situacemi, kdy studenti základních, středních a vysokých škol museli „vystát“ dlouhou frontu na prodejnách DPO pro prodloužení svého studentského profilu a zakoupení kuponu.

Většina však netuší, že frontu absolvovat nemusí. Kompletní informace o validaci studentů lze nalézt na https://www.dpo.cz/studenti/.

Věříme, že rozvojem nových technologií, zejména vzdáleného ověření a možnosti vytvoření ODISky přímo v mobilním telefonu, ulehčíme vám, školám, i nám, poskytovali veřejné služby. Pokud by však někdo ze studentů na prodejny DPO dorazil, nadále platí, že potvrzení o studiu v písemné formě (originál) lze přijmout pouze s písemným/elektronickým podpisem, nebo jinak zabezpečeno proti zneužití.

INFO pro studenty 6-18 let:

6-15 let: Na prodejnu nemusí. Studentský profil je nastaven automaticky do 15 let. Kupon lze zakoupit na www.dpo.cz/eshop*.

15-18 let: Na prodejnu nemusí. Studentský profil je u ODISek vydaných po roce 2020 nastaven automaticky do 18 let. Pokud má student ODISku starší než z roku 2020, stačí zkontrolovat platnost studentského profilu *, a následně lze kupon zakoupit na www.dpo.cz/eshop*.

INFO pro studenty 18 – 26 let:

Student VŠB-TUO a Ostravské univerzity: Na prodejnu nemusí. Pokud je ODISka ověřena*, stačí přiložit ODISku k jízdenkomatu a stisknout volbu „Chci aktualizovat profil studenta“. Kupon lze poté zakoupit přímo na jízdenkomatu nebo www.dpo.cz/eshop*.

Ostatní SŠ a VŠ: Na prodejnu nemusí. Pokud je ODISka ověřena*, stačí přiřadit ke svému účtu na e-shopu (ke své ODISce) průkaz ISIC, platný na další školní rok, a na jízdenkomatu prodloužit studentský profil volbou „Chci aktualizovat profil studenta“. Kupon lze poté zakoupit přímo na jízdenkomatu nebo www.dpo.cz/eshop*.

*Lze zjistit/provést po přihlášení k účtu nebo i bez registrace přímo na homepage www.dpo.cz/eshop v sekci „Rychlý nákup“.

Pokud studentům 6 – 26 let končí platnost samotné plastové ODISky, mohou si stáhnout aplikaci MojeDPO a v ní vytvořit svou ODISku v mobilu. Nárok na studentskou slevu a nákup kuponu vyřídí přímo ze svého mobilního telefonu.

Za DPO

Ing. David Miško

vedoucí oddělení prodej jízdenek

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n