Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

Slavnostní předávání almanachů a sborníků žákovské tvůrčí činnosti

Slavnostní předávání almanachů a sborníků žákovské tvůrčí činnosti

17. června 2014 proběhlo v prostorách SVČ na Ostrčilově ulici v Ostravě slavnostní předávání almanachů a sborníků žákovské tvůrčí činnosti za školní rok 2013/14. Žákyně našeho gymnázia Adéla Kozelková z 1.C dostala Almanach žákovské a studentské poezie, kde jsou uvedeny dvě její básně, a Soňa Gogolková z 3.C si odnesla Sborník vítězných slohových prací 40. ročníku Olympiády v českém jazyce. Právě Soňa se stala vítězkou okresního kola Olympiády v ČJ a postoupila s velkými nadějemi do kola krajského; kvůli nemoci však musela od soutěže odstoupit.

obr1obr2obr3obr4obr5

Mezinárodní výtvarná soutěž Můj sen

Mezinárodní výtvarná soutěž Můj sen

Porota mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen - My Dream 2014 hodnotila víc než 300 výtvarných prací z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa i Japonska. Soutěž zaměřená k propagaci Sigmunda Freuda mezi mládeží od 3 do 26 let je pořádána každoročně již od roku 1996.

V kategorii 16 - 20 let obsadila Nela Čechová z 5.S vynikající 1. MÍSTO a Dominik Jakš z 2.B skvělé 3. MÍSTO. Vyhodnocení soutěže proběhlo 7.6. 2014 v Příboře, rodišti Sigmunda Freuda.

Vítězům děkuji za výbornou reprezentaci školy a gratuluji ke skvělým výsledkům.

PhDr. Alena Lacinová

Vitezna prace Nely Cechove 1 misto Vitezna prace Dominika Jakse 3 misto Diplom Vitezka Nela Cechova pred kamerou regionalni TV predavani cen jaks

    Autor fotografií: otec Nely Čechové
  1. Vítězná práce Nely Čechové - 1. místo
  2. Vítězná práce Dominika Jakše - 3. místo
  3. Diplom
  4. Předávání cen
  5. Vítězka před kamerou regionální televize

esejistická soutěž

První místo v esejistické soutěži

Jako každý rok nás oslovila Česká iberoamerická společnost z Prahy (ČIS), abychom naše studenty vyzvali k účasti v esejistické soutěži na téma „Významná osobnost Latinské Ameriky a Iberského poloostrova“. Povolený jazyk prací je španělský, portugalský a český.

Z naší školy se účastnili 4 studenti (Lucie Kališová a Veronika Matraszek z 3.S, Kateřina Zemanová a Stanislav Gibarti z 2.S) a všichni jsme byli pozváni na slavnostní vyhlášení 16.5.2014 v Náprstkově muzeu v Praze.

ČIS letos oslavila 20. ročník této soutěže a na jejím vyhlášení bylo Gymnázium Hladnov pochváleno za největší počet odeslaných prací. Tím ale pochvaly nekončí, neboť jsme obdrželi i 1. místo. Autorem vítězné práce je Stanislav Gibarti, který se zaměřil na Dalího a Picassa a jejich fiktivní setkání v parku Güell. Velice mu gratulujeme!

hladnov cup

Vážení příznivci Hladnov Cupu,

je to neuvěřitelné, ale přiblížil se jubilejní ročník našeho ojedinělého sportovního turnaje. Dovolte mi, abych vás informoval o tom, že letošní jubilejní 30. ročník sportovně společenského turnaje Hladnov Cup se bude konat v sobotu 7.6.2014 v prostorách Gymnázia Hladnov v Ostravě !!!, pod záštitou vedení gymnázia. Turnaj bude probíhat na venkovním hřišti, případně v tělocvičně (dle aktuálního počasí). Součásti turnaje bude prohlídka samotné školy, možnost využití vedlejšího volejbalového hřiště. Připraven bude doprovodný program, který bude zaměřen na téměř třicetiletou historii turnaje. Budou ke shlédnutí unikátní dochované video záběry z let 1992-2002, retro fotografie z prvních ročníků, ale i z dalších ročníků až po současnost, historické statistiky, ankety, původní originální hymna turnaje (hudebního skladatele, který je jak jinak taktéž absolventem Gymnázia Hladnov), uvedení do Síně slávy. Celý den by měl navodit u účastníků a diváků pocit příjemně prožitého dne a sounáležitosti k našemu gymnáziu. Samozřejmostí je aktivní účast aktuálního profesorského výběru i účast profesorů veteránů v hledišti. Zasílejte přihlášky do turnaje na tento email ! Očekáváme comeback týmů z minulých let. O všech důležitých podrobnostech se včas dovíte. Zprávu přepošlete i spolužákům, kteří nejsou a nebudou aktivními hráči na turnaji. Rádi bychom společně s vedením gymnázia pojali turnaj jako akci společenskou, s jubilejním nádechem. Více na http://www.hladnovcup.webzdarma.cz/.

MO Z8

Okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z8

Dne 9. 4. se na Wichterleho gymnáziu v Ostravě-Porubě uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády v kategoriích Z5 až Z8. Za naši školu se v kategorii 8.tříd a odpovídajících tříd víceletých gymnázií zúčastnili 4 žáci 1.S (Vlčinská, Dinh, Pudich a Halámka). Vynikajícího úspěchu dosáhla Eliška Vlčinská, která obsadila v silné konkurenci všech základních a středních škol v regionu Ostrava 1.místo. Slavnostní vyhlašování výsledků a předávání ocenění se uskuteční dne 14. 5. 2014 v DDM Ostrava-Poruba.

Náboj

Náboj

naboj

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n