Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace

ES | EN | CS

facebookyoutube

spanstipendium08_09

Španělské stipendium

Tři studenti našeho gymnázia získali finanční stipendium španělského MŠ

1. února zavítal na naši školu jazykový atašé španělského velvyslanectví, pan Demetrio Fernández, který využil svoji návštěvy k tomu, aby třem nejlepším studentům bilingvního studia odevzdal finanční stipendium v hodnotě 600 euro. Jde o stipendium, které každoročně španělské ministerstvo školství uděluje žákům s nejlepšími studijními výsledky.

V letošním roce k nim přibyly studentky třídy 4.S - Klára Mrázková a Dominika Štefková a studentka 3. ročníku - Katka Škorvanová.

Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie 

soc08_09

Školní konference SOČ

Dne 23. března 2009 se uskutečnila v prostorách multimediální učebny školy již tradiční přehlídka studentských odborných prací. Soutěžící obhajovali celkem 14 prací z přírodovědných i humanitních oborů.

Za kategorii společenskovědních předmětů se na prvním místě umístila práce Veroniky Khýrové: „Rodina“. Druhé místo obsadila Eva Dvořáčková s prací „Forenzní psychologie“ a na třetím místě skončila Markéta Foltýnová s tématem „Pozdní rodičovství“.

Za obor historie se na prvním místě s prací „20. století očima předešlých generací“ umístil tým Tereza Bednárská a Tereza Šnoblová. Druhé místo pak obhájila Michaela Raňanská se studií „Příběh bratrů Wisłových“.

V kategorii přírodovědných předmětů obsadila první místa Vendula Svobodová s biologickou prací „Etologie kura domácího“ a Kateřina Formánková s prací z oboru zdravotnictví na téma „Kmenové buňky“. Druhé místo získala Simona Čechová, která zpracovávala práci na téma „Zdobení kůže“.  

Všichni účastníci si vyzkoušeli náročnost obhajoby soutěžní práce a přihlížející publikum si odneslo řadu nových poznatků z prezentovaných oblastí.

Všem soutěžícím blahopřejeme k úspěšnému zvládnutí obhajob. Oceněné práce postupují do okresního kola.

Fotogalerie 

sikmaplocha08_09

Hladnovští uspěli ve fotografické soutěži "Na šikmé ploše"

15. června 2009 proběhlo slavnostní zakončení V. ročníku fotografické soutěže „Na šikmé ploše. Soutěž je určena pro žáky a učitele čtyřletých a víceletých gymnázií a odpovídajících ročníků základních škol.

V. ročník fotografické soutěže byl organizovaný  Středoškolským klubem Gymnázia v Českém Těšíně, ve spolupráci s občanským sdružením Fotografický obzor a internetovým časopisem exponujeme.cz

Témata soutěže byla: Architektura, Člověk a Zblízka.

Gymnázium Hladnov, Slezská Ostrava si odneslo cenu za nejlepší fotografii (téma Architektura) v kategorii Učitel. Vítězkou byla vyučující  výtvarné výchovy, PhDr. Alena Lacinová.

Součástí slavnostního vyhlášení byl workshop pro žáky a učitele. Téma fotografické dílny byl portrét  a tanec. Práce z workshopu nejlépe dokumentují fotografie žáků.

Autoři snímků: Alena Lacinová, Jan Bebčák a Kristýna Chorovská

PhDr. Alena Lacinová

Fotogalerie 

 

fotosoutez08_09

Fotografická soutěž

V sobotu jsme se zúčastnily fotografické soutěže. Byla to velmi zajímavá akce i přesto, že počasí nebylo nejlepší. Porotci pak posuzovali fotky podle kvality, světla a různých rekvizit které byly na fotce použity.

Sice jsme nevyhrály, ale to vůbec nevadí, protože to bylo nádherné odpoledne strávené s velmi příjemnými lidmi.

Soutěžilo se ve čtyřčlenných týmech a každý  tým dostal seznam fotek, které musí vyfotit.

Témata:

  • radost
  • trpělivost
  • věrnost
  • dobrota

Fotogalerie

praha1s08_09

Žáci 1.S v Praze

V Praze se konala výstava Zlato Inků, takže se všechny bilingvní třídy rozhodly tuto výstavu v červnu shlédnout. Při této příležitosti si třída 1.S připravila prezentace k jednotlivým památkám Prahy a na chvíli se proměnila v průvodce naším hlavním městem. Komentáře si žáci připravili ve španělském jazyce, a jak se naše video povedlo, se můžete přesvědčit sami jeho shlédnutím.

mujsen08_09

Hladnovští žáci uspěli v mezinárodní soutěži "Můj sen 2009" v Příboře

V letošním roce se uskutečnil již 13. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen. Soutěž má uzávěrku vždy 6. května, v den narození Sigmunda Freuda.

Slavnostní vyhlášení proběhlo dne 31. května v městském parku v Příboře, rodišti Sigmunda Freuda. Do soutěže, která má 5 kategorií bylo zasláno téměř 600 prací i ze zahraničí.

Soutěže se v rámci gymnázia Hladnov, Slezská Ostrava zúčastnilo asi 85 žáků. Z toho množství výkresů pak učitelka výtvarné výchovy PhDr. Alena Lacinová vybrala a zaslala do soutěže Můj sen 2009 celkem 14 výtvarných prací.

V 5. kategorii žákyně hladnovského gymnázia, Tereza Pešičková (sexta) získala 1. cenu a Ondřej Hajda, žák téže třídy obdržel 3. cenu. Oběma hladnovským žákům náleží poděkování za vzornou reprezentaci školy. Jen tak dál!

Záznam ze slavnostního předávání cen a rozhovor s hladnovskými vítězi a pedagožkou výtvarné výchovy najdete na internetových stránkách www.televize-pribor.cz

PhDr. Alena Lacinová

Fotogalerie 

Další články...

  1. zooexk08_09
  2. etologie08_09

Kontakt

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Hladnovská 1332/35
710 00 Slezská Ostrava

Telefon: 596 241 073
E-mail:
Web: hladnov.cz
Č.ú.: 14639761/0100
IČ: 00 842 753
ID datové schránky: v2wyu8n